info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

با سرطان تخمدان بیشتر آشنا شویم !

با سرطان تخمدان بیشتر آشنا شویم !

شایعترین علت مرگ و میر در زنان سرطان تخمدان است . این سرطان مرگ بار ترین سرطان زنان است و به طوری که پنجاه درصد علت مرگ و میر سرطان زنان را تشکیل می دهد .

سرطان تخمدان در زنان بالای پنجاه سال دیده می شود و در سه چهارم موارد زمانی بیماران مراجعه می کنند که بیمار پیشرفت زیادی کرده باشد .

در حالی که سرطان تخمدان اغلب یک قاتل خاموش نامیده می شود . طبق تحقیقات انجام شده ۹۳% از زنان حاضر حداقل یک نشانه سرطان تخمدان را دارند . علائم متفاوت است و اغلب به محل تومور و ارگان های اطراف آن بستگی دارد . خیلی از علائم سرطان تخمدان کمتر تهدید کننده زندگی است و به همین دلیل ممکن است مورد بی توجهی قرار بگیرد .

با سرطان تخمدان بیشتر آشنا شویم !

با سرطان تخمدان بیشتر آشنا شویم !

علائم و نشانه های سرطان تخمدان

اکثر علائم شایع در مراحل اولیه تشخیص داده می شود . درد شکم یا پشت که یکی از شاخص های اولیه سرطان تخمدان است . درد و علائم معده ای و روده ای، احساس درد در پهلو و دنده ها، کاهش وزن و اشتها، اسهال، تورم شکم، نفخ غیر معمول، احساس پری و فشار در شکم و لگن می باشد .

همچنین در صورتی که فردی در مراحل پیشرفته بیماری باشد معمولا علائم پیشرفته تر خواهد بود . رشد تومور باعث ایجاد فشار بر روی مثانه، مقعد و تجمع مایعات می شود .

علائم ادراری نظیر: تکرر ادرار، فوریت ادراری و سوزش ادرار نیز وجود خواهد داشت . خونریزی غیر طبیعی واژن، تغییرات قاعدگی، درد در طول رابطه جنسی در بعضی مواقع، خستگی که یکی از شایع ترین عوارض جانبی سرطان و درمان آن است . این حالت خستگی مفرط سرتاسری بدن است که با خواب تسکین پیدا نمی کند و ممکن است، بعداز درمان کامل هم ادامه پیدا کند .

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

تشخیص سرطان تخمدان

یکی از بهترین راه های تشخیص این بیماری معاینه هر شش ماه یکبار می باشد . در معاینه لگن احیانا بزرگی تخمدان نقض شود در این صورت پزشک توصیه به انجام سونوگرافی و آزمایش خون بنام نشانه شیمیایی سرطان می نماید تا با این تشخیص مسنجر شود . به همین جهت توصیه می شود که خانم ها بالای پنجاه سال مراجعه به متخصص زنان و زایمان را فراموش نکنند و در صورت مشاهده هر گونه علائم به پزشک مراجعه نمایند تا در مراحل اولیه بیماری کشف و قابل درمان باشد .

درمان سرطان تخمدان

درمان سرطان تخمدان جراحی است و از درمان های کمکی می توان استفاده نمود . در صورتی که بیماری در مراحل اولیه باشد معمولا عمر این بیماران بیشتر خواهد بود .

کلام آخر

طبق آنچه بیان شد در صورت مشاهده هر گونه علائم اولیه بهتر است نسب به آن علائم بی تفاوت نباشید و مراجعه به متخصص زنان و زایمان را فراموش نکنید زیرا با تشخیص به موقع می توان از پیشرفت بیماری کاست و روند درمان سریع تر انجام گردد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

2 × 3 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک