info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

درمان ناباروری با هیستروسکوپی

درمان ناباروری با هیستروسکوپی

روش های درمان ناباروری بسیار گسترده است و امروزه انجام جراحی های با حداقل تهاجم قابل انجام است که یکی از روش های درمان مشکلات ناباروری هیستروسکوپی می باشد . در جراحی هیستروسکوپی فضای داخل رحم کاملا قابل مشاهده است در گذشته به منظور درمان بیماری ها و مشکلات ناباروری از لاپاراتومی و هیستروتومی استفاده می شد .

هیستروسکویی یکی از بهترین و مهمترین روش های تشخیص بیماری ها و درمان آن ها به شمار می آید . در این روش درمانی و تشخیصی هیچ گونه آسیبی به بافت های بدن فرد وارد نخواهد شد و بدون هیچ گونه برشی می توان به درمان بیماری های زنان پرداخت .

درمان ناباروری با هیستروسکوپی

درمان ناباروری با هیستروسکوپی

 

مزایای هیستروسکوپی

روش هیستروسکوپی از مزیت های بسیاری برخوردار است که عبارت است از :

روند بهبود بیماری با کمک این روش بسیار بالا خواهد بود .

به طور معمول با انجام این روش تشخیصی و درمانی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود و دوره نقاهت بسیار کوتاه است .

عمل هیستروسکوپی بدون زخم و عفونت انجام می شود .

بدون کوچک ترین برش بر روی شکم این جراحی قابل انجام است .

نحوه انجام هیستروسکوپی

در عمل هیستروسکوپی با کمک یک میله باریک وارد رحم شده، سپس فضای رحم با محلول آب و نمک پر شده تا تشخیص و درمان بیماری ها راحت تر انجام شود، بر سر میله ای که وارد رحم شده است دوربینی تعبیه شده که به کمک آن می توان تصاویری واضح از فضای داخل رحم بر روی مانیتور مشاهده نمود .

انجام عمل هیستروسکوپی را می توان تحت بیهوشی عمومی و بیحسی انجام داد، اما انتخاب آن بسته به شرایط بیمار متفاوت می باشد و در زمان انجام این روش هیچ گونه آسیبی به بافت های بدن وارد نخواهد شد .

بسیاری از بیماری های زنان را می توان با کمک هیستروسکوپی تشخیص و درمان نمود، که این بیماری ها عبارت است از : پولیپ ها و فیبروم های رحمی، سپتوم های رحمی و …

دوره بهبودی عمل هیستروسکوپی چقدر است ؟

مدت زمان دوره نقاهت و بهبودی عمل هیستروسکوپی بسیار کوتاه خواهد بود . این جراحی به دلیل آنکه بدون هیچ گونه برش انجام می شود و همین امر موجب می شود تا سرعت بهبودی بالاتر رود و حداکثر مدت زمان دوره نقاهت که فرد نیاز به استراحت دارد حدود دو هفته خواهد بود .

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از عمل هیستروسکوپی

رعایت توصیه های متخصص زنان و زایمان پس از انجام اعمال جراحی بسیار حائز اهمیت می باشد . لذا بهتر است به طور دقیق به توصیه های پزشک خود گوش فرا دهید تا بهترین نتیجه را داشته باشید . یکی از عواملی که بایستی پس از عمل هیستروسکوپی رعایت شود عدم برقراری رابطه جنسی به مدت چند هفته می باشد . همچنین در صورت تمایل به انجام فعالیت های ورزشی بایستی با متخصص زنان و زایمان خود مشورت نمایید و از انجام فعالیت های ورزشی سنگین به مدت چند روز امتناع ورزید .

خطرات عمل هیستروسکوپی

عمل هیستروسکوپی یک جراحی بدون عارضه است . احتمال بروز عوارض جانبی هموچون عفونت، خونریزی و گرفتگی عضلات واژینال وجود خواهد داشت اما لازم به ذکر است، این نوع عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . عوارض و خطراتی همانند سوراخ شدن رحم و آمبولی شدن ممکن است ایجاد شود که این عارضه ها به ندرت اتفاق خواهد افتاد . به منظور پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است در انتخاب جراح و متخصص زنان و زایمان خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

کلام آخر

هیستروسکوپی یکی از بهترین روش های تشخیصی و درمانی است . در صورت داشتن مشکلات و بیماری های زنان می توانید قبل از انجام اعمال جراحی با یک متخصص زنان و زایمان مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

سیزده + 4 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک