info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

تنگ کردن واژن پس از زایمان

تنگ کردن واژن پس از زایمان

ناحیه تناسلی متشکل از دو قسمت داخلی و خارجی می باشد . ناحیه داخلی واژن به عنوان ناحیه فاشیا شناخته می شود . زایمان یکی از عواملی است که بر روی ناحیه داخلی واژن تاثیر می گذارد و حتی در مواردی منجر به پارگی های ریز این ناحیه می گردد .

بافت واژن قابلیت بازگشت به حالت اولیه خود را دارد، البته این عامل معمولا در زمانی رخ می دهد که شدت پارگی این ناحیه ناشی از زایمان بسیار کم باشد . گاهی اوقات امکان بازسازی خود به خودی این ناحیه در اثر فعالیت های ورزشی همانند هوازی، وجود دارد اما در صورتی که مدت زمان زایمان طولانی تر باشد سبب می شود تا پارگی های با عمق بیشتری رخ دهد که در این زمان موجب شل شدن بافت ناحیه فاشیا می گردد و معمولا ترمیم خود به خودی وجود نخواهد داشت و به منظور رفع این مشکل می توانید به انجام جراحی بپردازید .

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

زمان مناسب تنگ کردن واژن پس از زایمان

بهترین زمان تنگ کردن واژن پس از زایمان معمولا شش ماه بعد خواهد بود . در این مدت زمان بهتر است به متخصص زنان مراجعه نماید و در صورتی که بافت ترمیم نشده باشد اقدام به انجام جراحی زیبایی نمایید .

آیا روش های سنتی می تواند موجب تنگ کردن ناحیه تناسلی شود ؟

یکی از سوالات شایع در میان عموم افراد این است که، آیا استفاده از داروهای گیاهی می تواند موجب تنگ کردن واژن شود . یکی از موارد شایعی که اکثر افراد آن را ذکر می کنند مصرف آب انار می باشد . انار حالت قابضی را در مدت چند دقیقه پس از خوردن در دهان ایجاد می نماید و این مورد هم می تواند در واژن اتفاق افتد که این امر موقتی بوده و توصیه نمی شود . همچنین استفاده از مواد دیگر همانند زاج نه تنها موجب تنگ کردن واژن نخواهد شد، بلکه مشکلاتی را برای دستگاه تناسلی ایجاد می کند .

روش های مختلف تنگ کردن واژن

در کل دو روش برای تنگ کردن واژن وجود دارد . یکی روش جراحی است و دیگری لیزر می باشد . تشخیص اینکه کدام روش برای فرد مناسب است بسته به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک مشخص می گردد . در روش تنگ کردن واژن با جراحی فرد در اتاق عمل تحت بیهوشی قرار می گیرد و جراحی انجام می شود و دومین روش تنگ کردن واژن با لیزر است که این روش را می توان بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی به صورت سرپایی در مطب انجام داد . در واقع تنگ کردن واژن با لیزر بدون درد و خونریزی خواهد بود .

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

آیا اعمال زیبایی در ناحیه تناسلی را می توان در دختران باکره انجام داد ؟

انجام جراحی های زیبایی هیچ منعی بر دختران جوان و باکره ندارد زیرا لابیاها خارج از محل پرده بکارت قرار گرفته و انجام این جراحی زیبایی، هیچ صدمه ای به این ناحیه وارد نمی آورد . در ضمن سفید سازی ناحیه تناسلی هم مشکلی را برای فرد به وجود نخواهد آورد . البته توصیه جراح زیبایی زنان این است که در صورت تمایل به انجام جراحی های زیبایی زنان بهتر است فرد بالای هجده سال انجام دهد تا تغییرات ناشی از بلوغ اتفاق افتاده باشد و سپس به سراغ مشکلات ظاهری ناحیه تناسلی بروید .

کلام آخر

تنگ کردن واژن می بایست حتما توسط جراح و متخصص زنان ماهر انجام گردد . جراح باید فردی باشد که به آناتومی ناحیه دستگاه تناسلی آشنایی و آگاهی کامل را داشته باشد و تکنیک های جراحی را به خوبی بشناسد . اگر عمل توسط جراحی که ماهر نیست انجام گردد ممکن است میزان تنگی واژن بیش از حد باشد و انجام دخول با مشکل مواجه شود و حتی در مواردی مقاربت دردناک اتفاق افتد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک