info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان

زیبایی یک غریزه فطری است که در هر انسانی میل به زیبایی وجود دارد از شایعترین جراحی های زیبایی، جراحی زیبایی واژن می باشد و این در صورتی است که جراحی زیبایی زنان در گذشته یک تابو به شمار می آمد و زنان حق صحبت و انجام چنین جراحی هایی را نداشتند.

اما امروزه با پیشرفت های بسیار و آگاهی بیشتر افراد از طرق مختلف همچون سایت های پزشکی و آموزشی کمتر با عواملی همچون گذشته مواجهه هستیم.

ناحیه تناسلی از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است که جراح های زیبایی واژن بر روی هر دو بخش انجام می گردد.

یکی از مواردی که توسط جراح و متخصص زنان و زایمان انجام می شود، جراحی زیبایی زنان می باشد. این جراحی در ناحیه تناسلی صورت می گیرد و به زیبایی و جوانسازی واژن کمک می کند. عوامل مختلفی باعث ایجاد مشکلات در این قسمت می شود اما با استفاده از جراحی زیبایی می توان اقدام به رفع آن مشکلات نمود.

عدم زیبایی در ناحیه تناسلی باعث ایجاد مشکلاتی همچون عدم اعتماد بنفس، کاهش میل به برقراری رابطه جنسی و … می شود. جراحی زیبایی زنان دارای انواع مختلفی است، که روش جراحی با توجه به شرایط بیمار مشخص می گردد.

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان

انواع جراحی زیبایی زنان

روش ها و انواع مختلفی از جراحی زیبایی زنان وجود دارد که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا همان تنگ کردن واژن یک روش جراحی بسیار رایج در زمینه رفع شلی در ناحیه تناسلی بانوان می باشد که سبب افزایش میل جنسی و افزایش اعتماد به نفس در فرد می گردد. شلی و گشادی ناحیه تناسلی به دلایل مختلفی ایجاد می شود، که عبارت است از:

  • رابطه جنسی متعدد
  • زایمان های طبیعی مکرر
  • افزایش سن
  • یبوست مزمن
  • سرفه های شدید و مکرر
  • و …

جراحی واژینوپلاستی به دو صورت باز و لیزر قابل انجام است و در واقع می توان این جراحی را تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام داد.

تنگ کردن واژن

یکی دیگر از اعمال جراحی زیبایی زنان، تنگ کردن واژن می باشد که به روش های مختلفی همچون جراحی باز، با نخ و لیزر انجام می شود که انتخاب روش جراحی با توجه به شرایط بیمار و صلاح دید پزشک متفاوت می باشد.

طول دوره نقاهت جراحی تنگ کردن واژن با توجه به روش انجام آن تقریبا دو هفته خواهد بود و همچنین جهت کاهش و تسکین درد می توان از مسکن های تجویز شده در این خصوص استفاده نمود.

          برای آگاهی بیشتر در خصوص تنگ کردن واژن به صحبت های دکتر افسانه مهرنامی در این زمینه گوش سپارید.

جراحی پرینورافی

یکی دیگر از اعمال جراحی زیبایی زنان پرینورافی می باشد که به طور معمول این روش جراحی پس از زایمان طبیعی بیشتر انجام می شود و این روش به رفع شل شدگی و افتادگی ناحیه تناسلی کمک بسزایی می نمایید. جراحی پرینورافی مزیت های بسیاری دارد که عبارت است از:

عدم وجود درد، دوره نقاهت بسیار کوتاه، نتایج رضایت بخش بالای ۹۰ درصد، افزایش اعتماد بنفس، افزایش میل جنسی، افزایش رطوبت در واژن و رفع خشکی واژن، افزایش کلاژن سازی، رفع افتادگی واژن، رفع بی اختیاری ادرار … می باشد.

لابیاپلاستی

یکی از شایعترین روش های جراحی زیبایی واژن لابیاپلاستی می باشد. لابیا بخشی از ناحیه تناسلی خارجی است که گاهی اوقات به دلایل مختلفی بیش از حد بزرگ خواهد بود، از این روش جراحی می توان برای رفع مشکلات لابیاها استفاده نمود.

لابیاپلاستی به دو صورت جراحی با تیغ و لیزر قابل انجام است که تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی صورت می گیرد. در صورتی که فردی لابیاهای بسیار ضخیم و بزرگ داشته باشد کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی خواهد بود در غیر این صورت می تواند تحت لابیاپلاستی با لیزر قرار گیرد.

این جراحی به دلیل داشتن نتیجه بسیار عالی مورد توجه بانوان زیادی قرار گرفته و روزانه تعداد زیادی از بانوان به انجام این جراحی می پردازند.

مشکلات و عوامل متعددی سبب می شود تا فرد کاندید مناسب جراحی لابیاپلاستی قرار گیرد که این نوع مشکلات عبارت است از: عدم قرینگی، افتادگی لابیاها، بزرگی در لابیاها، دلایل ایجاد مشکل در لابیاها، افزایش سن، مشکلات ژنتیکی و ارثی، زایمان طبیعی، افزایش وزن و تغییرات هورمونی می باشد.

مراقبت های پس از جراحی لابیاپلاستی از مهمترین توصیه های است که در نتیجه جراحی تاثیر بسزایی خواهد داشت، پس از جراحی بایستی به مدت چهار تا شش هفته از برقراری تماس جنسی بپرهیزید و در صورت داشتن احساس درد از مسکن استفاده نمایید.

تورم پس از جراحی لابیاپلاستی همانند هر جراحی زیبایی دیگر طبیعی است و با کمک کمپرس سرد می توان به کاهش درد کمک نمود.

             برای آگاهی بیشتر در خصوص لابیاپلاستی به صحبت های دکتر افسانه مهرنامی در این زمینه گوش سپارید.

سفید کردن واژن

یکی دیگر از روش های زیبایی ناحیه تناسلی، سفید کردن واژن می باشد. نکته ای بسیار مهم این است که سفید کردن ناحیه تناسلی تحت بی حسی موضعی قابل انجام بوده و در حین انجام لیزر فرد هیچ گونه احساس درد و ناراحتی نخواهد داشت. تعداد جلسات درمان بسته به شرایط فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان مشخص می گردد اما به طور معمول تعداد جلسات درمان بین سه تا پنج جلسه خواهد بود.

علل متعددی سبب تیرگی ناحیه تناسلی می شود اما این عوامل کدامند؟ به طور معمول استفاده از لباس های تنگ، مشکلات ژنتیکی، افزایش وزن، شیو با تیغ و … از عواملی هستند که بر روی تیرگی ناحیه تناسلی تاثیر خواهند داشت. بهترین روش سفید سازی واژن لیزر می باشد که بدون هیچ گونه درد و در مدت زمان بسیار کوتاه قابل رفع خواهد بود.

             برای آگاهی بیشتر در خصوص سفید کردن واژن به صحبت های دکتر افسانه مهرنامی در این زمینه گوش سپارید.

تزریق فیلر به واژن

یکی دیگر از روش های زیبایی ناحیه تناسلی تزریق فیلر می باشد که این تزریق فواید بسیاری دارد، که عبارت است از: افزایش میل جنسی، جوانسازی واژن، رفع خشکی واژن و دوره نقاهت بسیار کوتاه می باشد.

تزریق فیلر به ناحیه خارجی لابیا ماژور دو قسمت موازی بر روی لابیا مینور تزریق می شود. گاها به دنبال افزایش سن، کاهش وزن، کاهش هورمون استروژن در دوره یائسگی و پوست نازک چربی ذخیره زیر جلدی کاهش می یابد و همچنین به دلیل بیماری های مختلف ناحیه تناسلی چین و چروک پیدا کرده و تیره رنگ می شود که در چنین شرایطی تزریق فیلر می توانند به زیبایی ناحیه تناسلی کمک نمایید.

تزریق فیلر و ژل همانند تزریق چربی تزریق می گردد اما به طور معمول ماده اصلی ژل، یک ماده صنعتی یا هیالورونیک اسید می باشد.

تزریق چربی

تزریق چربی به نسبت تزریق ژل یا فیلر ایمن تر است زیرا فیلر خود ممکن است برای فرد موجب بروز حساسیت شود، اما به دلیل آنکه چربی از نواحی مختلف بدن فرد گرفته می شود، با کمک دستگاه سانتیفوژ پاکسازی و آماده سازی آن انجام شده و در نهایت تحت بی حسی موضعی به ناحیه تناسلی تزریق می گردد.

در حالت کلی تزریق چربی به واژن یا تزریق فیلر بهتر است طی دو مرحله انجام گردد. به ویژه افرادی که تصمیم دارند حجم زیادی به ناحیه تناسلی بدهند.

جراحی زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان

جالب است بدانید که مراقبت های پس از جراحی زیبایی تاثیر بسزایی در نتیجه آن خواهد داشت لذا سعی نمایید آن ها را به درستی انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

تزریق چربی به دفعات قابل انجام است زیرا این روش یک روش ایمنی است. قبل از تزریق بایستی فرد بررسی شود و اقدامات لازم را انجام گردد. همچنین آزمایشات لازم گرفته شود، باید اگر دارویی همچون مثل اسپرین استفاده می کند، حداقل ۴۸ ساعت قبل قطع شود، مصرف سیگار دو هفته قبل استفاده نشود و محل تزریق عفونی نباشد و یا اینکه فرد مبتلا به زگیل تناسلی و تبخال تناسلی نباشد و یا ضایعه فعال وجود نداشته باشد و در صورتی که سابقه ابتلا به این نوع ویروس ها را دارد، دارویی مصرف نمایید تا مبتلا به این عارضه نشود.

پس از تزریق فرد بایستی به مدت یک ماه فعالیت سنگین نداشته باشد و از برقراری تماس جنسی بپرهیزند، از گن های خاصی باعث می شود که چربی جذب شود برای آن ناحیه استفاده شود، دستورات پزشک خود را اجرا کند و از داروهای که برای ایشان تجویز شده استفاده نمایید.

هر نوع جراحی ممکن است باعارضه های همراه باشد اما عوارض تزریق فیلر و چربی به چه صورت است؟ بایستی بدانید که عوارض این نوع روض های زیبایی جانبی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می گردد. التهاب، عفونت، کبودی نیز وجود دارد، البته جراح زیبایی زنان نقش بسزایی در بروز این نوع عارضه های جانبی خواهد داشت در صورتی که به ناحیه تناسلی آشنایی کامل داشته باشد و به درستی تزریق را انجام دهد حتی این گونه عوارض کاهش می یابد.

لیفت واژن با نخ

یکی از روش های جراحی زیبایی واژن که سبب برجستگی، لیفت و حتی در موارد رفع تیرگی ناحیه تناسلی می گردد، لیفت واژن با نخ می باشد. در این روش زیبایی از نخ های خاصی استفاده می شود. مدت زمان ماندگاری این روش زیبایی به نسب تزریق فیلر طولانی تر خواهد بود، البته مدت زمان ماندگاری آن به عوامل مختلفی همچون چاقی و لاغری فرد نیز بستگی دارد.

            برای آگاهی بیشتر در خصوص سفید کردن واژن به صحبت های دکتر افسانه مهرنامی در این زمینه گوش سپارید.

آمادگی های قبل از جراحی زیبایی زنان

برای انجام این آزمایش اصولا نیاز به آمادگی خاصی نمی باشد. اما پزشک گاهی به بررسی عفونت در بانوان می پردازد. همچنین تست پاپ اسمیر جهت بررسی دقیق تر انجام می شود.

به بانوان گرامی توصیه می شود قبل از مراجعه برای جراحی زیبایی واژن استحمام نموده و بهداشت فردی را رعایت نمایند.

در صورت وجود هر گونه سابقه پزشکی و مصرف داروها متخصص زنان و زایمان را در جریان قرار دهید. همچنین زمانی که ضایعه زگیل یا تبخال فعال دارید بهتر است ابتدا بهبود یابید سپس اقدامات زیبایی را انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی واژن

احساس درد در ناحیه تناسلی ممکن است بعد از این جراحی وجود داشته باشد، بنابراین مسکن های تجویز شده توسط پزشک خود را مصرف کنید.

تا سه روز اول از لباس های راحتی استفاده کنید.

تا چند هفته ( با توجه به نظر پزشک ) از برقراری رابطه جنسی خودداری نمایید.

از انجام فعالیت های ورزشی و همچنین بلندکردن اجسام سنگین اجتناب ورزید

سوالات متداول جراحی زیبایی زنان

آیا انجام جراحی زیبایی زنان درد آور است ؟

جراحی زیبایی زنان با توجه به روشی که بایستی انجام گردد به صورت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می گردد و فرد در زمان جراحی هیچ نوع دردی را احساس نخواهد کرد و پس از جراحی در صورت وجود هر گونه احساس درد و ناراحتی می تواند با تجویز متخصص زنان و زایمان از مسکن استفاده نمایید.

چرا زنان تمایل به انجام جراحی زیبایی واژن دارند؟

با توجه به افزایش آمار در زمینه جراحی زیبایی زنان، اصولا بانوان به دلیل عدم رضایت از فرم ظاهری در ناحیه تناسلی خود اقدام به انجام این جراحی می نمایند. گاهی نیز این مشکل باعث مشکلات در هنگام ورزش کردن و یا حتی لباس پوشیدن برای بانوان می شود و گاهی مشکلاتی در زمینه رسیدن به ارگاسم آن ها ایجاد می کند. بنابراین انجام برخی از جراحی زیبایی زنان کمک بزرگی جهت افزایش اعتماد بنفس و بهتر شدن ارگاسم آن ها دارد.

آیا دختران باکره هم می توانند جراحی زیبایی واژن انجام دهند؟

انجام برخی جراحی های زیبایی همچون لابیاپلاستی و سفید کردن واژن هیچگونه مشکلی برای بکارت دختران وارد نمی کند. بنابراین در صورت وجود مشکل به منظور معاینه می توانند به یک متخصص زنان مراجعه نمایند.

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی زنان چه زمانی است؟

محدودیت سنی برای جراحی زیبایی زنان وجود ندارد و تنها افراد بایستی پس از اتمام سن بلوغ اقدام به انجام این گونه جراحی ها نمایند.

چه زمانی بعد از زایمان بهتر است لابیاپلاستی صورت گیرد؟

بسیاری از مراجعه کنندگان از دکتر افسانه مهرنامی در زمینه انجام جراحی زیبایی واژن به ویژه لابیاپلاستی بلافاصله بعد از زایمان می پرسند، بهترین زمان انجام این جراحی ها چه زمانی است، بهتر است بدانید که به دلیل تغییرات و تورم های ناشی از دوره بارداری و زایمان فرد مدتی صبر نموده تا آن تورم های ناشی از جراحی برطرف شود سپس اقدام به جراحی زیبایی نمایید.

امکان انجام جراحی زیبایی زنان در هنگام بارداری وجود دارد؟

توصیه می شود این جراحی در طی دوران بارداری صورت نگیرد، زیرا در هنگام بارداری به دلیل تغییر هورمون های ایجاد شده، باعث ایجاد تغییر در لابیاها می شود لدا بهتر است در این زمان جراحی زیبایی صورت نگیرد.

هزینه جراحی زیبایی زنان

هزینه جراحی زیبایی واژن با توجه به نوع جراحی و روش آن متفاوت می باشد. لذا به هیچ عنوان نمی توان هزینه دقیقی را قبل از معاینه و بررسی های لازم تعیین نمود. در نهایت بعد از معاینه در جسله مشاوره می توانید هزینه کامل و یا تعداد جلسات مورد نظر را به طور دقیق از پزشک خود جویا شوید.

انتخاب جراح خوب برای انجام جراحی زیبایی زنان

اولین و مهم ترین نکته ای که در هنگام انجام جراحی زیبایی واژن باید به آن دقت کنید، انتخاب بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان هم در زمینه مشاوره و هم برای انجام این جراحی می باشد. جراح زیبایی زنان در نتیجه جراحی و درمان تاثیر بسزایی خواهد داشت. بنابراین باید بیشترین دقت را در انتخاب پزشک خود داشته باشید تا بهترین مشاوره و خدمات به شما ارائه شود.

عوارض جراحی زیبایی واژن

این جراحی به دلیل ریسک و عوارض کمی که به همراه دارد، مورد توجه مردم واقع شده است. اگر توسط یک جراح و متخصص زنان با تجربه انجام شود، عوارض ناشی از این جراحی بسیار کم خواهد بود. مهارت پزشک یکی از مهم ترین نکات در انجام جراحی زیبایی به شمار می آید. به منظور پیشگیری از عفونت ممکن است به شما آنتی بیوتیک تجویز شود.

نتیجه گیری

از جراحی های پر طرفدار در بین بانوان، انجام جراحی زیبایی واژن می باشد. جراح زیبایی زنان تاثیر بسزایی در تشخیص و نتیجه درمان مشکلات زیبایی ها خواهد داشت. لذا با وجود کثرت متخصصین سعی نمایید معیارهای انتخاب یک متخصص را بشناسید تا با آگاهی بیشتر بتوانید به یک پزشک مراجعه نمایید و اقدام به درمان بیماری ومشکلات ظاهری ناحیه تناسلی خود نمایید.

راه های ارتباطی با دکتر افسانه مهرنامی:

شماره های تماس: ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹

صفحه اینستاگرام: DrAfsanehMehrnami

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک