درمان بیماری آندومتریوز با لاپاراسکوپی

آندومتریوز

یکی از بیماری های شایع در بین زنان به شمار می آید، که حدود ۸ – ۱۳ % زنان جامعه در سنین باروری را به خود اختصاص داده است . علائم بیماری آندومتریوز همانند سرطان است، در صورتی با علائمی همچون خونریزی های شدید دوره ای و درد حین یا قبل از قاعدگی، درد در زمان تخمک گذاری، درد در زمان دفع مدفوع یا درد های مزمن ناحیه لگن دارید بهتر است تحت کنترل و درمان قرار گیرید.

درمان بیماری آندومتریوز با لاپاراسکوپی

درمان بیماری آندومتریوز با لاپاراسکوپی

آندومتریوز چیست ؟

آندومتریوز یک بیماری مزمن است که درجات مختلفی دارد . در واقع این بیماری به دلیل برگشت خون قاعدگی به داخل شکم اتفاق می افتد . زمانی که افرادی مستعد ابتلا به این بیماری باشند خون قاعدگی به داخل شکم به صورت کامل جذب نشود و به صورت لکه باقی بماند می تواند منجر به چسبندگی ها در نقاط مختلف لگن شود . از عوارض این بیماری نازایی می باشد بهتر است با مشاهده علائم بدون اتلاف وقت به درمان بیماری خود بپردازید .

روش های تشخیص بیماری آندومتریوز

سونوگرافی، ام.آر.آی لگن، تست های خاص خون و لاپاراسکوپی می باشد . تشخیص قطعی بیماری آندومتریوز با لاپاراسکوپی و نمونه برداری در زمان انجام لاپاراسکوپی می باشد .

روش درمانی لاپاراسکوپی

ناباروری متاسفانه قصه پرغصه بسیاری از خانواده های ایرانی است که همیشه هم پایان خوشی ندارد . ناباروری هم می تواند دلایل مردانه داشته باشد و هم زنانه . البته دلایل زنانه می تواند مشکلات باروری برای آن ها ایجا نمایید که با روش های مختلف می توان درمان نمود .

یکی از روش های که بسیاری از بیماری های زنان را می توان با آن درمان کرد روش لاپاراسکوپی نیز می باشد . روش لاپاراسکوپی یک روش جراحی کم تهاجمی است، که البته برای درمان بسیاری از بیماری های زنان به ویژه درمان بیماری آندومتریوز موثر است. آندومتریوز یکی از بیماری های است که حدود ده درصد از زنان در سنین باروری به آن مبتلا می شوند که موجب اختلالاتی در بارداری آن ها می شود.

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره می توانید با جراح زیبایی زنان خوب در تهران به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

مزیت روش درمانی لاپاراسکوپی

  • بهبود سریع تر بیماری
  • کاهش درد پس از جراحی
  • کاهش عفونت ناشی از جراحی
  • دوره نقاهت کوتاه مدت

درمان بیماری آندومتریوز با لاپاراسکوپی

با پیشرفت علم و تکنولوژی درمان بیماری آندمتریوز در حال تغییر است . درمان دارویی از اولین روش های درمانی این بیماری به شمار می آید که در کنترل آن بسیار موثر می باشد . روش دیگر درمان بیماری اندومتریوز جراحی لاپاراسکوپی یا جراحی لاپاراتومی می باشد که انتخاب نوع جراحی بستگی به عوامل مختلف همچون بیماری فرد و تجربه جراح نیز می باشد.

درمان ناباروری

عوامل مختلفی باعث ناباروری می شود و برخی از آن ها را می توان با لاپاراسکوپی درمان نمود . به طور مثال: بیماری های زنان نظیر؛ چسبندگی های داخل لگن و لوله های رحمی، بیماری اندومتریوز، کیست های تخمدان را با لاپاراسکوپی می توان درمان نمود . درمان اصلی بیماری اندومتریوز لاپاراسکوپی می باشد

نتیجه گیری

در صورت مشاهده علائم بیماری بهتر است بدون فوت وقت به فکر درمان و کنترل آن برآید . در صورتی که این بیماری به موقع تشخیص داده شود درمان دارویی بسیار موثر خواهد بود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

دکتر افسانه مهرنامیمشاهده نوشته ها

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسواتس آپ