info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

درمان قطعی واژینیسموس

واژینیسموس

بیماری واژینیسموس یا ترس از نزدیکی از راه واژن یکی از بیماری های شایع است که علت مراجعه بسیاری از افراد به متخصص زنان می شود . در این مقاله قصد داریم، علت ها و روش های درمان آن را به شمار ارائه دهیم برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید .

فردی که در زمان نزدیکی به طور غیرارادی عضلات ناحیه واژن را منقبض نماید، در این مواقع رابطه جنسی به خوبی و طبیعی انجام نمی شود که به این مشکل واژینیسموس گفته می شود . در واقع این حالت غیر طبیعی بوده و گاهی اوقات ممکن است دخول اصلا صورت نگیرد یا در مواقعی دخول همراه با فشار و درد انجام گردد .

همچنین ممکن است گاهی اوقات در ابتدای دخول مشکل ایجاد شود و در ادامه این مسئله برطرف گردد، بنابراین واژینیسموس یک طیفی از احساس ناراحتی در زمان دخول است .

درمان قطعی واژینیسموس

درمان قطعی واژینیسموس

در هنگام مواجه با این بیماری چه باید کرد ؟

این افراد به هیچ عنوان نباید از مراجعه به متخصص زنان خجالت بکشند، بلکه بهتر است بدون اتلاف وقت سریعا به پزشک مراجعه کرده و اجازه ندهند این بیماری بر روی روابط عاطفی آن ها با پارتنرشان تاثیر سوء بگذارد .

زمانی که این افراد به متخصص زنان مراجعه می کنند، ابتدا باید به منظور تشخیص این بیماری معاینه توسط پزشک صورت گیرد تا بررسی های لازم از نظر سلامت جسمانی ناحیه واژن و یا دهانه واژن انجام گردد . گه گاه این حالت آنقدر شدید است که ممکن است معاینه با بی حسی خفیف یا حتی در مواردی با تزریق بیهوشی انجام شود . در صورتی که ساختار واژن و دهانه واژن نرمال بود، به بررسی مسائل روحی و روانی فرد می پردازیم .

ممکن است برخی از افراد گاهی در دوران کودکی آزار جنسی دیده باشند، یا آشنایی آن ها با مسائل جنسی از شیوه های درستی صورت نگرفته باشد یا حتی در خانواده های بزرگ شده باشند که برقراری رابطه جنسی در آن گناه باشد در این مواقع این بیماری بیشتر در این افراد دیده می شود .

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با جراح زیبایی زنان خوب در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

درمان قطعی واژینیسموس

برای درمان قطعی واژینیسموس به نکات زیر توجه کنید …

باید به این افراد توصیه شود در شرایط مساعد و مناسب رابطه جنسی برقرار نمایند . بهتر است این افراد معاشقه های طولانی داشته باشند و از برقراری روابط جنسی خسته نشوند و حتی بهتر است این افراد برای داشتن روابط ی بهتر و ریلکس بودن قبل از برقراری رابطه جنسی استحمام نمایند .

برای برقراری رابطه جنسی بهتر است ابتدا با معاشقه شروع شود و سپس با استفاده از یک انگشت و به همین ترتیب دو انگشت دخول صورت گیرد تا در نهایت در مراحل بعدی دخول توسط پارتنر انجام شود .

یکی دیگر از روش های درمان این بیماری استفاده از وسیله ای به نام اینسترومنت ها می باشد . این وسیله به صورت استوانه ای شکل بوده و در سایز های مختلفی وجود دارد که فرد می تواند با استفاده از آن ها آمادگی لازم را برای رابطه جنسی موثر پیدا نماید .

روش دیگر درمان این بیماری تزریق بوتاکس می باشد . با تزریق بوتاکس به ناحیه ورودی واژن می توانیم عضلات این ناحیه را به مدت سه تا شش ماه به صورت موقت فلج کردهتا فرد سکس خویب را داشته باشد و نتواند انقباض غیرارادی را داشته باشد و پس از اینکه فرد به برقراری رابطه جنسی عادت کرد، دیگر نیازی به تزریق بوتاکس نخواهد بود .

نتیجه گیری

در نهایت باید گفت در صورت داشتن این گونه مشکلات بدون اتلاف وقت به متخصص زنان مراجعه نموده و به درمان آن بپردازید و مشاوره پزشکی در این مواقع نقش مهمی را ایفا می کند و می تواند ریشه های این ترس را در فرد شناسایی کرده و درمان نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک