info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

درمان واژینیسموس

واژینیسموس

واژینیسموس یک اختلال شدید جنسی در زنان جوان می باشد و در واقع به معنای انقباض غیر ارادی در ناحیه خارجی دستگاه تناسلی یا پرینه می باشد . زمانی که فرد به این بیماری مبتلا باشد امکان معاینه و برقراری رابطه جنسی وجود نخواهد داشت و یا اینکه با درد همراه خواهد بود .

درمان واژینیسموس

درمان واژینیسموس

علائم واژینیسموس

اصلی ترین و شایع ترین علامت بیماری واژینیسموس درد در زمان قاعدگی یا معاینه پزشکی می باشد . درد داشتن در این مواقع یک امر طبیعی نخواهد بود، لذا بهتر است در صورت داشتن این علائم به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید . همچنین سوزش و تنگی در هنگام برقراری رابطه جنسی از دیگر علائم این بیماری می باشد .

علل واژینیسموس

واژینیسموس به علل مختلفی ایجاد می شود که علل آن می تواند به صورت اولیه و ثانویه باشد . اطلاعات نادرست بیمار در مورد آناتومی، روابط جنسی و یا سابقه خشونت و مشکلات آناتومی از علل خیلی مهم واژینیسموس هستند .

علل اولیه بیماری واژینیسموس در واقع در زمان برقراری رابطه جنسی اتفاق می افتد که اصلا زوج نمی تواند هیچ گونه دخولی داشته باشد . اما در مواردی دیگر معمولا زوج توانسته رابطه جنسی برقرار کند اما بعد از مدتی دخول همراه با درد خواهد بود .

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

درمان بیماری واژینیسموس

در بعضی مواقع درمان های اصولی برای درمان این اختلال جنسی ارائه نمی شود و این به دلیل ناآگاهی افراد از علل ابتلا به این بیماری و روش های درمانی است .

از روش های مختلفی برای درمان واژینیسموس استفاده می شود . از جمله روش های درمان واژینیسموس روش طبی، رفع مشکلات آناتومی و در انتها از لیزر درمانی و تزریق بوتاکس می توان استفاده نمود .

برخی از افراد تصور می کنند درد در زمان برقراری رابطه جنس می تواند به دلیل ضخامت پرده بکارت باشد . در این زمان متخصص زنان ابتدا به معاینه و بررسی می پردازد، لذا پس از اطمینان حاصل یافتن از ضخامت پرده و مشکلات آناتومی به بررسی موارد دیگر می پردازد.

پس از معاینات و بررسی های لازم در صورتی که فرد از نظر آناتومی مشکلی نداشت در این زمان می توان گفت فرد مبتلا به بیماری واژینیسموس می باشد . یکی از روش های درمان این بیماری انجام مشاوره با یک سکسولوژیست می باشد .

در نهایت در صورتی که درد در زمان قاعدگی با روش های فوق درمان نشود، متخصص زنان جهت درمان از تزریق بوتاکس استفاده می نماید .

کلام آخر

در برخی از موارد با توجه به علل بیماری پس از مدتی واژینیسموس خود به خود بهبود می یابد، اما بهتر است در صورت مشاهده هر گونه علائم به متخصص زنان مراجعه نمایید، تا قبل از تاثیر گذاشتن بر روند زندگی شخصی اقدامات درمانی صورت گیرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک