لابیاپلاستی

اکثر زنانی که ناحیه تناسلی آن ها نازیبا است احساس ناراحتی می کنند و این اینکه این عامل سبب می شود تا اعتماد به نفس خود را در رابطه جنسی از دست بدهند .

عمل لابیاپلاستی از شایعترین جراحی های زیبایی زنان به شمار می آید . این عمل بر روی ناحیه تناسلی خارجی زنان انجام می شود . شکل لابیاها با توجه به نژاد و آناتومی بدن فرد متفاوت خواهد بود و عوامل زیادی می تواند موجب نازیبایی دستگاه تناسلی فرد شود . در صورتی که فرد به هر دلیلی از فرم ناحیه تناسلی خود راضی نباشد می تواند به انجام این جراحی بپردازد .

زمان انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان

زمان انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان

زمان انجام لابیاپلاستی بعد از زایمان

در رابطه با عمل لابیاپلاستی در بارداری و بعد از آن باید گفت؛ زمان بارداری موقع مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی نیست . در این زمان لابیاها تغییراتی مختلفی می کنند؛ معمولا از نظر سایز، رنگ تغییر کرده و متورم می شوند و در حین زایمان امکان کشیدگی و حتی در مواردی پارگی لابیاها وجود خواهد داشت؛ به همین خاطر بهترین زمان انجام عمل لابیاپلاستی پس از زایمان می باشد . برای انجام عمل لابیاپلاستی حداقل باید بین دو ماه فاصله زمانی بین زایمان و این جراحی وجود داشته باشد .

روش های جراحی لابیاپلاستی

امروزه از چند روش برای انجام عمل لابیاپلاستی انجام می شود، البته لازم به ذکر است انجام هر روش با توجه به شرایط فرد مشخص می گردد . روش های انجام عمل لابیاپلاستی عبارت است از :

عمل لابیاپلاستی به روش سنتی

یکی از روش های بسیار رایج عمل لابیاپلاستی که هنوز هم خواهان بسیار زیادی دارد و مورد استفاده قرار می گیرد، روش سنتی می باشد که این روش در اتاق عمل قابل انجام است و معمولا تحت بیهوشی انجام می گیرد .

مدت زمان انجام عمل لابیاپلاستی به روش سنتی معمولا حدود یک ساعت خواهد بود و فرد در همان روز پس از چند ساعت می تواند مرخص شود .

عمل لابیاپلاستی با لیزر

با پیشرفت علم و تکنولوژی انجام عمل های زیبایی با لیزر قابل انجام است که این روش هم خواهان بسیار زیادی دارد. معمولا این روش نیازی به بیهوشی عمومی ندارد .

یکی از روش های کم تهاجمی انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر می باشد . در صورتی که لابیاها بسیار بزرگ باشد در این روش جراحی طی دو مرحله انجام می گیرد . در مرحله اول قسمت های از لابیا ها برداشته و در مرحله دوم روتوش نهایی انجام می گردد.

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با جراح زیبایی زنان خوب در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

عوارض عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی کاملا بی عارضه است . بهتر است برای پیشگیری از بروز عوارض ابتدا در انتخاب جراح زیبایی زنان دقت لازم و کافی را داشته باشید؛ همچنین از داشتن تقاضاهای به دور از انتظار و ناآگاهانه نداشته باشید . زیرا برخی از افراد تمایل دارند تا لابیاهای بسیار کوچک داشته باشند که باید بدانید کوچک کردن بیش از حد طبیعی خود می تواند موجب بروز بسیاری از مشکلات شود .

همچنین تبحر جراح در نتیجه جراحی بسیار تاثیر گذار است لذا در انتخاب خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

آیا انجام عمل لابیاپلاستی در دختران باکره قابل انجام است ؟

یکی از سوالات شایع در بین عموم دختران جوان این است که آیا امکان انجام عمل لابیاپلاستی در آن ها وجود دارد ؟ دختران جوان و باکره می توانند به انجام این جراحی بپردازند زیرا این روش زیبایی بر روی ناحیه تناسلی خارجی انجام می شود  و هیچ ارتباطی با محل باکرات نخواهد داشت و صدمه ای با آن ناحیه وارد نخواهد شد .

نتیجه گیری

در صورتی که قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارید، بهتر است بعد از زایمان شما مدتی گذشته باشد تا نتیجه بهتری حاصل شود . ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

دکتر افسانه مهرنامیمشاهده نوشته ها

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسواتس آپ