info@drmehrnami.com   66933869-66933906 (021)

مراقبت های بعد از هیستروسکوپی

هیستروسکوپی

یکی از بهترین روش های تشخیصی و درمانی هیستروسکوپی می باشد . هیستروسکوپی به صورت سرپایی بدون نیاز به بستری در بیمارستان انجام می گردد .

هیستروسکوپی روشی است که به بررسی فضای داخل رحم می پردازد . هیستروسکوپ یک میله بسیار باریک است که دوربینی در انتها آن قرار دارد . در واقع با هیستروسکوپی می توان به بررسی و درمان بیماری های رحمی پرداخت .

مراقبت های بعد از هیستروسکوپی

مراقبت های بعد از هیستروسکوپی

نحوه انجام هیستروسکوپی

ابتدا بیمار بر روی تخت دراز کشیده و با کمک وسیله ای به نام اسپکلوم رحم بیمار باز شده، لازم به ذکر است، در مواردی نیاز به انجام این کار نخواهد بود . پس از آن میله باریکی به نام هیستروسکوپ وارد رحم شده و مایعی به داخل رحم پمپ می شود . سپس با استفاده از دوربینی که بر روی میله هیستروسکوپ تعبیه شده است فضای داخل رحم بررسی شده و ناهنجاری ها تشخیص و سپس برای درمان اقدام می شود .

عوارض هیستروسکوپی

عمل هیستروسکوپی یک روش درمانی کاملا ایمن است اما احتمال بروز برخی از عوارض و خطرات وجود دارد . برخی از عوارض هیستروسکوپی عبارت است از: آسیب های تصادفی به رحم، آسیب به گردن رحم، عفونت رحم و احساس ضعف می باشد . لازم به ذکر است، این عوارض نادر بوده و به ندرت اتفاق خواهد افتاد . برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به یک متخصص زنان و زایمان خبره مراجعه نمایید .

مراقبت های بعد از هیستروسکوپی

معمولا پزشک پس از  انجام عمل هیستروسکوپی با توجه به شرایط فرد توصیه های لازم را به وی گوشزد خواهد کرد . شایان ذکر است، لکه بینی، خونریزی و درد پس از عمل هیستروسکوپی طبیعی خواهد بود در صورت داشتن این نوع مشکلات نگران نباشید ولی در صورتی که به مدت زیادی با این مشکلات مواجه بودید می توانید با پزشک خود مشورت نمایید .

انجام فعالیت های روزمره با توجه به شرایط فرد متفاوت خواهد بود، برخی از افراد پس از عمل می توانند به فعالیت های روزمره خود بپردازند در صورتی که برخی دیگر یک روز بعد قادر به انجام کارهای خود خواهند بود .

بهتر است پس از عمل هیستروسکوپی به مدت یک هفته از برقراری رابطه جنسی اجتناب ورزید . زیرا امر سبب کاهش ابتلا به عفونت می شود.

دکتر افسانه مهرنامی جراح زیبایی زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران می توانید با شماره های ۶۶۹۳۳۹۰۶ – ۶۶۹۳۳۸۶۹ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر افسانه مهرنامی مراجعه کنید .

مزایای عمل هیستروسکوپی

یکی از مهتربن مزیت های عمل هیستروسکوپی تشخیص دقیق بیماری ها و درمان آن ها می باشد . در زمان های قدیم بررسی و تشخیص بیماری های رحم و زنان به سختی انجام می شد و نیاز به جراحی های باز و بستری در بیمارستان را داشت در صورتی که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی با استفاده از لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی می توان به تشخیص و درمان بیماری ها پرداخت .

از جمله مزیت های این روش درمانی و تشخیصی عبارت است از:

  • کم هزینه بودن
  • بدون نیاز به بستری و بیهوشی عمومی
  • کاهش زخم و چسبندگی های رحمی
  • کاهش خونریزی و عفونت
  • کوتاه بودن دوره نقاهت

کلام آخر

هیستروسکوپی یکی از بهترین روش های درمان بیماری های زنان و درمان ناباروری می باشد . در صورت داشتن هر گونه بیماری بهتر است با یک متخصص زنان و زایمان خبره مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر افسانه مهرنامی

دکتر افسانه مهرنامی بورد تخصصی جراحی زنان و زایمان و نازایی - فارغ التحصیل ازدانشکده علوم پزشکی ایران

پاسخ

5 × پنج =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Buttonتماس با پزشک