سوالات متداول

آیا شما سوالی دارید؟

در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران

آیا ناباروری قابل درمان است؟

 در بیشتر موارد ناباروری، درمان هایی وجود دارد. البته گاهی درمان ها موفقیت آمیز نیستند.

ساده ترین مشکلات ناباروری که قابل درمان هستند اشکالات تخمک گذاری اند. خانم هایی که تخمک گذاری موفق ندارند، مبتلا به تخمدان پلی کیستیک هستند و تخمدان های کم کار دارند و… اگر مشکل دیگری نداشته باشند با استفاده از داروهای خاص تخمدان شان فعال می شود و چند تخمک آزاد می‌شود.

آیا تغذیۀ مادر در دوران بارداری با زردی نوزاد بعد از تولد در ارتباط است؟

در مورد اینکه تغذیۀ مادر در دوران بارداری و دوران شیردهی می‌تواند روی زردی نوزاد پس از تولد تاثیر داشته باشد، اختلاف نظر زیاد است. احتمالا تغذیۀ مادر نقشی در زردی نوزاد ندارد ولی توصیه می‌شود، در دوران بارداری مادر از ادویه‌جات و مواد شیمیایی کم‌تر استفاده کند.

بعد از سزارین چه مراقبتهایی لازم است؟

بعد از سزارین مراقبت های ویژه ای نیاز است. شما یا در اتاق احیا نگهداری می شوید و یا این که در بخش مراقبتهای عمومی بستری خواهید شد. فشار خون، ضربان قلب، میزان تنفس، مقدار خونریزی و بخیه های شکم مرتبا چک می شود. اگر شما بخواهید به نوزادتان شیر دهید، پرستار به شما کمک می کند. انجام سزارین به این معنی نیست که شما نمی توانید به نوزاد شیر دهید. شما باید بتوانید به نحو صحیحی شیردهی را آغاز نمائید.

لازم است که مدتی در تخت برای استراحت بمانید، اولین بار که بخواهید از تخت بلند شوید، پرستار به شما کمک خواهد کرد. به زودی بعد از سزارین سوندی که در مثانه قرار گرفته خارج می شود. چند روز نخست، شکاف روی شکم، زخم است. بعد از خارج شدن شما از بیهوشی، پزشک داروهای ضد درد نسخه میکند. پد گرم کننده می تواند مفید باشد. برای کنترل درد راه های متفاوتی وجود دارد، در این مورد با پزشک متخصص زنان و زایمان خود صحبت نمائید.ش

آیا مصرف استامینوفن در بارداری مجاز است؟

یکی از داروهایی که برای درمان مشکلات رایج از جمله سردرد، سرماخوردگی، تب، کمردرد و آنفوالانزا برای مادران باردار تجویز می‌شود، استامینوفن است. مصرف استامینوفن به‌ویژه با دوز بالا می‌تواند منجر به بروز اختلالات رفتاری مانند بیش فعالی، کم‌توجهی و اختلال حرکتی در کودک شود. به‌علاوه استامینوفن می‌تواند باعث صدمه به کبد شود. البته این به این معنا نیست که نمی‌توان از استامینوفن در بارداری استفاده کرد و قطعا مضرات استامینوفن بسیار کمتر از مضرات تب است. مادر باردار توجه داشته باشد، که تا حد امکان بدون دستور پزشک دارویی مصرف نکند. پزشک شما دوز مجاز مصرف استامینوفن را رعایت خواهد کرد.

از ما بپرسید

فرم تماس سریع

    خانه تماسواتس آپ